Potraviny, ktoré si môžete vychutnávať počas očisty

Dollarphotoclub_66641236Ak ste sa rozhodli pre našu kúru  DETOX alebo DIÉTU alebo akúkoľvek inú očistu je dobré vedieť, čo si ešte okrem danej výživy môžete dopriať. Môžete ich jesť surové alebo varené, ale čím viac sa budú blížiť k prírodnému stavu tým viac sa v nich zachovajú živiny.

1. Tmavo zelená listová zelenina
Kapusta, kel, brokolica, špenát, rukola, listy koriandru sú skvelé do štiav, ale rovnako si ich môžete pripraviť aj  na pare.

2. Cesnak a jeho blízka rodina
cesnakCibuľa, pór,  mladá cibuľka sú známe tým,že podporujú funkciu pečene a čistia ju. Všetky obsahujú aminokyselinu L-cystein, na ktorej je pečeň závislá( ,,závislá pečeň“ mi príde ako vtipné spojenie 🙂 pri odbúravaní bežných zložiek stravy a aj tých toxických. Varením v pare zosladnú, naopak čerstvé v smoothies zosilnia svoj účinok na imunitu.

3. Naklíčene strukoviny a semienka
Zo všetkých potravin bohatých na živiny Vás klíčky zásobia najlepšou kombináciou bielkovín, vitamínov a minerálov. Je vhodné ich kombinovať denne, tieto živé potraviny Vás nabijú energiou. Polievajte ich len olivovým olejom alebo olejom z rôznych semien či orechov, pokvapkajte citrónom, nikdy nie octom. Alebo pridajte do šalátov. Kupujte len BIO alebo také, ktoré nemajú nahnedlé kocnce, tie už čerstvé nie sú. Najlepšie spravíte ak ich naklíčite doma. Urobia Vám radosť. Najlepšia sa klíči, mungo, hrach, šošovica a sója.

4. Alternatívy mlieka
Existuje možnosť pripraviť alebo kúpiť rôzne drihy orechových mliek. Vo fáze očisty, mandlovemliekoale doporučujeme len mandľové mlieko. Je najzásaditejšie a upokojuje telo aj myseľ vďaka vysokej koncentrácií horčíku. Napomáha tráveniu. Príprava domáceho mandľového mlieka nie je nijak náročná. No môžete si ho aj kúpiť, aj keď pozor, to v obchodoch zvykne byť prisladené.

5. Bylinkové čaje
Je dôležité hydratovať telo okrem ovocia a zeleniny aj povzbudzujúcimi čajmi. Pre tento prípad sú ideálne zázvorový a fenyklový čaj. Čaje treba striedať, aby ste nestimulovali len jeden orgán. Zelený, bielym a čiernym čajom sa vyhnite počas očisty. Obsahujú kofeín a sú silne antioxidačné, sú ideálne až po očiste.

6. Spirulina a morské riasy
Sú plné železa a skupiny vitamínu B. Nabité minerálmi. Pridať lyžicku do smoothie určite môžete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *