Po prečítaní tohto článku sa zmení Váš pohľad na džúsy


P
ijete radi džúsy? Spokojní, že robíte niečo dobré pre svoje zdravie? Tak sa na to pozrime bližšie.

Piť ovocnú šťavu je moderné. Farebné ovocné nápoje Vám ponúkajú v kaviarňach, potravinách aj v špecializovaných juice baroch. Ak nekontrolujete zloženie nápoja, ľahko sa Vám stane, že do seba nalejete len sladkú, kaloricky tučnú zmes.
Džúsy, ktoré predávajú veľké koncerny pod známymi značkami sú asi najhoršie. Ovocie tam nájdete v mizernom množstve, aj to len lacné základy ako jablková či mrkvová šťava. Však ste pre nich anonymný spotrebitelia,nikdy sa s Vami nestretnú a na Vašom zdraví im nezáleží. Záleží ale na ziskoch, čím menej ovocných a zeleninových zložiek a viac náhrad, tým väčšie zisky.
Napríklad, aby sa nekecalo, vezmime si konkrétne jablkový džús známej značky. Patria mimochodom pod veľký koncern kolového nápoja. Píšu o sebe: ,, My veríme, že príroda ponúka mnoho možností, ako môžeme spraviť niečo dobré pre seba a svoju rodinu. Preto spolupracujeme s expertmi, ktorí sa dôkladne zaoberajú výživovou hodnotou, ktorú nám ovocie môže poskytnúť.“

Tak a teraz naozajstné zloženie tohto džúsu: Voda, ovocné šťavy z KONCENTRÁTU??, ( jablčná AŽ 8%, hrušková 4%?? (v jablkovom džúse??). Nešal sa,dokopy až celých 12% ovocnej šťavy?? a teraz tie mňamky: fruktózoglukózový sirup( lacný priemyselne vyrábaný cukor, ktorý má na svedomí cukrovku,),aróma(načo aróma keď tam má byť to najlepšie ovocie),stabilizátor: oktenyl jantaran sodný, regulátory kyslosti, zahusťovadlá, guma, farbivo.

No mňa ani cena, ktorá je vďaka tomu taká nízka, že tam vlastne nič nie je, nepresvedčí to vypiť. Fuj. Veľmi jednoducho môžeme povedať, že je to ochutená, ofarbená a zahustená voda.

Našťastie ľudia sa stávajú vzdelanejšími a do povedomia sa dostávajú šťavy naozajstné-živé, z čerstvého ovocia a zeleniny. Dochutené zázvorom, škoricou, vanilkou,orieškami a mnohým iným výborným a výživným. Dobre nakombinovaná šťava alebo smoothie má na Váš organizmus naozaj blahodárny vplyv. Vydrží čerstvá dva dni v chlade a je naozaj plná vitamínov, minerálnych látok a vlákniny.

flasa

Čerstvý fresh je jednodruhová šťava alebo kombinácia viacerých druhov.
Odšťavovať môžete takmer čokoľvek. Skvelé sú kombinácie nielen ovocné, ale aj zelenina/ovocie. Napríklad cvikla-jablko je pre zeleninových začiatočníkov skvelá a chutná voľba. Odšťavená mrkva vďaka obsahu prírodného farbiva betakaroténu Vám pri pravidelnom pití 5dcl denne už za týždeň dodá takmer dovolenkové opálenie.
Mix odšťaveného ovocia je ideálnou sladkou „tečkou“ za obedom.
Za vyskúšanie stojí určite sladučká kombinácia, ktorá podporuje trávenie
GREP-JABLKO-KIWI-MÄTA.1

A potom tu máme čerstvé smoothie. Tu sa už neodšťavuje, ale všetko sa vo vysokootáčkovom blenderi(mixér, z angl. blend-pomiešať) zmixuje do hladkého hustého nápoja. Skúste si to dať na raňajky a uvidíte, že kávu už potrebovať nebudete. Ak to raz vyskúšate, už nebudete chcieť tie umeliny, ktoré Vaše zdravie naopak poškodzujú.

Ak nemáte čas na prípravu alebo neviete ako na to, VIO vám poradí, pomôže, môžete si  čerstvú šťavu dokonca objednať až do kancelárie či domov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *