Čo Vás presvedčí jesť datle

datle


Najprv uveďme na pravú mieru, že sladké plody datľovníka sú DATLE, a nie ďatle. Ďateľ je vták, ktorý netrpí bolesťami hlavy.

Podľa výskumu izraelského profesora Michaela Avirama, datle napriek svojej sladkosti nezvyšujú hladinu cukru v krvi. Obsahujú veľa vápnika, ktorý prospieva kostiam a zubom a pužívajú sa ako účinný uspávací prostriedok.

 Sušené či čerstvé?

 →Čerstvé obsahujú 1/3 potrebného množstva vitamínu C na deň. A Turci z nich pripravujú nápoj, ktorý veľmi pomáha pri žalúdočných kŕčoch. Volá sa Raki a je alkoholický. Zaujímavosťou je, že datle sú prvá vec, ktorou moslimovia prerušia pôst. Egypťania jedia počas Ramadánu tradične ďatle.

 →Sušené majú zvýšený obsah draslíka a vitamínov B1 a A. Taktiež niacinu, medi, železa a horčíku.

 Základná plodina

Datlovníky patria k najstarším kultúrnym rastlinám. Datujú sa viac ako 5 000 rokov. Nájdeme o nich zmienky v Biblii, v Koráne, posilňovali sa nimi svätí a múdri vo všetkých kultúrach. Posilňoval sa nimi Mojžiš, Buddha i Ježiš. Patria mezi sedem „izraelských plodín“, základom ľudskej výživy v biblických časoch – pšenica, jačmeň, hroznové víno, figy, granátové jablko, olivy a datle.…

  • Datle sú jednoducho skvelou náhradou pečiva a iných škrobovitých výrobkov. Naopak nie sú kyselinotvorné.
  • Dodajú kopec energie a zasýtia
  • Sú vhodným doplnkom sacharidov po športovom výkone.
  • Ak držíte pôst alebo ste sa z nejakého dôvodu rozhodli obmedziť jedlo, datle sú najlepší pomocník. Udržia Vás sviežich, bez únavy a nerozkolíšu cukor.
  • Zlepšujú aktivitu mozgu
  • Robia spánok kvalitnejším, prehlbujú ho. Skúste si dať 2-3 datle pred spaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *