Po prečítaní tohto článku sa zmení Váš pohľad na džúsy

Pijete radi džúsy? Spokojní, že robíte niečo dobré pre svoje zdravie? Tak sa na to pozrime bližšie. Piť ovocnú šťavu je moderné. Farebné ovocné nápoje Vám ponúkajú v kaviarňach, potravinách aj v špecializovaných juice baroch. Ak nekontrolujete zloženie nápoja, ľahko sa Vám stane, že do seba nalejete len sladkú, kaloricky tučnú zmes. Džúsy, ktoré predávajú veľké koncerny pod známymi značkami sú asi najhoršie. Ovocie tam nájdete v mizernom množstve, aj to len lacné základy .

7 spôsobov ako sa vyhnúť túžbe po nezdravom jedle

Poznáte to, dva dni sa pekne držíte. Ovocie, zeleninka, chudé mäsko a potom  zrazu BUM! na tretí deň, pravdepodobne večer Vás zlomí silná chuť na niečo nezdravé. Sladké, slané, vyprážané…nedá sa tomu vzdorovať. Je tu odpoveď prečo sa to deje a taktiež ako sa tomu vyhnúť.   1. Pite dostatok vody   Okrem starého hlad je prezlečený smäd, voda v žalúdku vysiela signály do mozgu, že je žalúdok plný. Ak je človek dehydrovaný, cíti .

Potraviny, ktoré si môžete vychutnávať počas očisty

Ak ste sa rozhodli pre našu kúru  DETOX alebo DIÉTU alebo akúkoľvek inú očistu je dobré vedieť, čo si ešte okrem danej výživy môžete dopriať. Môžete ich jesť surové alebo varené, ale čím viac sa budú blížiť k prírodnému stavu tým viac sa v nich zachovajú živiny. 1. Tmavo zelená listová zelenina Kapusta, kel, brokolica, špenát, rukola, listy koriandru sú skvelé do štiav, ale rovnako si ich môžete pripraviť aj  na pare. 2. Cesnak .

RAW čokoládová torta, mňam!

  Túto tortu alebo koláčik ( podľa toho ako to narežete) u nás doma milujeme. Je rýchlo hotová a celá príprava sa nesie v minimalistickom štýle. Je bez múky, masla a rafinovaného cukru. Ak med nahradíte stéviou bude ešte diétnejšia. SUROVINY NA 12 PORCIÍ: „Cesto“: 1 šálka datlí 1/2 šálky mandlí 1/4 šálky mletých vlašských orechov 1/4 šálky kakaového prášku Plnka: 2 ks banánov 4 PL mandlového masla alebo iného 1/4 šálky kakaového prášku .

Čo Vás presvedčí jesť datle

Najprv uveďme na pravú mieru, že sladké plody datľovníka sú DATLE, a nie ďatle. Ďateľ je vták, ktorý netrpí bolesťami hlavy. Podľa výskumu izraelského profesora Michaela Avirama, datle napriek svojej sladkosti nezvyšujú hladinu cukru v krvi. Obsahujú veľa vápnika, ktorý prospieva kostiam a zubom a pužívajú sa ako účinný uspávací prostriedok.  Sušené či čerstvé?  →Čerstvé obsahujú 1/3 potrebného množstva vitamínu C na deň. A Turci z nich pripravujú nápoj, ktorý veľmi pomáha pri žalúdočných .